Wszystko o metodach naturalnego leczenia.Zdrowa żywność,diety lecznicze,leczenie schorzeń,kuracje domowe,naturalne kosmetyki,naturalne leki ,ziołolecznictwo,profilaktyka.
czwartek, 23 lutego 2012
LECZENIE NATURALNA BRODAWEK
Brodawki to to grudkowate narośla na skórze o cielistym lub brązowym zabarwieniu. Występują najczęściej w wieku młodzieńczym. Brodawki zwane też (kurzajki) są chorobą wirusową. Mogą pojawić się poprzez kontakt z osobą chorą,również pojawiać się w różnych okolicach przez samozakażenie. Brodawki płaskie( młodociane) mogą występować na twarzy, w okolicy ust, na dłoni. Brodawki na stopach ( głęboko wnikają w podeszwę ) powodujące dotkliwy ból przy chodzeniu. Brodawki płciowe( kłykciny kończyste) mają kształt kalafiora i występuje w okolicy narządów płciowych. Przebieg choroby jest przewlekły i osoba chora powinna być pod obserwacją lekarza.
Naturalne leczenie brodawek opiera się na stosowaniu ziół, leki homeopatyczne , zabiegi aromaterapii. Brodawki często ustępują samoistnie. Nie należy zmian usuwać samemu, ponieważ ich rozdrapanie może prowadzić do ich rozprzestrzenienia.
Ziołolecznictwo- leki ziołowe np.; maść z jaskółczego ziela(glistnik),posiada działanie kojące, przeciwbólowe i bakteriobójcze. Sok z glistnika również skutecznie usuwa brodawki. Przed posmarowaniem, należy wieczorem delikatnie zeskrobać pumeksem powierzchnię brodawki a następnie posmarować świeżym sokiem i poczekać, aż zaschnie. Zabieg należy powtarzać przez 10 – 20 dni. Inne zalecane zioło to podofilina z kłączy stopkowca. Roztworem z podofiliny należy smarować brodawki i poczekać, aż płyn wyschnie. Zabieg można stosować co 4 dni ( do 8 zabiegów).Podofilina jest środkiem o silnym działaniu drażniącym, dlatego nie jest polecana dla dzieci i kobietom w ciąży. Bardzo skutecznym środkiem leczniczym jest olej lniany, zwłaszcza w przypadku brodawek stóp. Stosuje się go przez kilka tygodni. Zakłada się opatrunek na stopę( okład nasączony olejem ), który zmienia się co dwa dni.
W aromaterapii do smarowania brodawek stosuje się olejek cebulowy lub czosnkowy, około sześć razy dziennie. U dzieci tylko dwa razy dziennie. Można również przykładać na zmianę siekaną cebulę lub czosnek, zabandażować i pozostawić na noc.
W homeopatii stosuje się : Calc.carb. i Kali mur. D6- 2 razy dziennie przez 7 dni i preparaty Thuja, Causticum, Antimonium.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz