środa, 14 stycznia 2015

TOKSOPLAZMOZA-PREPARATY ZIOŁOWE

Toksoplazmoza należy do chorób pasożytniczych, wywołana jest jednokomórkowym pierwotniakiem. Zakażeniu ulegają zwierzęta i ludzie. Pierwotniak zagnieżdża się w różnych miejscach organizmu człowieka min: w mięśniach, płucach, sercu, oku a nawet w oku i tam tworzy cysty. Infekcja objawia się bólem głowy, gorączką, powiększeniem węzłów chłonnych, złym samopoczuciem.
W leczeniu choroby obok środków konwencjonalnych ( przeciw-pasożytniczych), stosuje preparaty ziołowe , które są uzupełnieniem kuracji podstawowej.
Doskonałym naturalnym środkiem o działaniu przeciw-pasożytniczym są pestki dyni. Substancje zawarte w pestkach niszczą drobnoustroje i odkażają układ pokarmowy. Zaleca się spożywanie całych lub roztartych pestek z dodatkiem czosnku. Kuracja to 200g nasion rano na czczo i kolejne 200g po godzinie. Po drugiej porcji pestek zaleca się wypić dużą ilość wody.
Wzmacnia i oczyszcza organizm-oman wielki. Ziele działa przeciw-pasożytniczo,łagodzi dolegliwości związane z zakażeniem. Leczniczo podaje się napar z korzenia omanu (łyżkę surowca, zalewa się szklanką ciepłej wody, gotuje się 10 minut. Napar pije się przed posiłkami).
Bardzo zdrowa i odkażająca jest borówka czernica . Przy toksoplazmozie chorym zaleca się spożywanie codziennie 2 szklanki świeżych owoców.
Również przeciw-pasożytniczo działają przetwory z ziela bylicy bożego drzewka. Są skutecznym środkiem na pasożyty-glista ludzka, owsiki i w toksoplazmozie. Zaleca się picie naparu z ziela 3 razy dziennie po ½ szklanki.

Brak komentarzy: