sobota, 26 listopada 2011

KOSMETYKA NATURALNA- OCHRONA SKÓRY ZIMĄ


W zależności od pory roku , potrzeby skory są różne. Jest to zależne w dużym stopniu od warunków atmosferycznych. Określone warunki atmosferyczne mogą nasilić dolegliwości skórne np. rozszerzone naczyńka krwionośne.
Zima jest porą roku szczególnie niekorzystną dla skóry. Na skórę działają warunki pogodowe( wiatr, śnieg, mróz) oraz częste przebywanie w ogrzewanych, suchych pomieszczeniach, o niskiej wilgotności powietrza. Przygotowanie skóry do zimy , możemy rozpocząć jesienią np. natryski naprzemiennie zimny z ciepłym( osoby ze skłonnością do pękania i rozszerzania naczynek, muszą zachować ostrożność). Zabiegi te przygotowują nasz układ krwionośny do nagłych zmian temperatur. Dobrze ukrwiony organizm wpływa na przemianę materii.
Zimą aby zapobiec wysuszeniu skóry, powinno się ją odpowiednio nawilżać : za pomocą kosmetyków nawilżających; spryskiwać wodą mineralną w atomizerze ( gdy długo przebywamy w domu, zabieg ten odświeża cerę a nawet makijaż); stosować maseczki silnie nawilżające 2 raz w tygodniu, wzbogacone o witaminy, kwasy owocowe, substancje odżywcze i oczyszczające skórę: od mrozu i wiatru stosować odpowiedni krem o działaniu natłuszczającym; preparaty(kremy lub maseczki) z wyciągu roślin leczniczych np. miłorzębu japońskiego, rutyny czy kasztanowca , zapobiegające powstawaniu pajączków, przez poprawienie krążenia i uelastycznienia naczyń krwionośnych.
Makijaż zimą powinien być poprawny i spełniać warunki ochronne. Przed wyjściem na zimne powietrze usta należy smarować kremem ochronnym z dodatkiem wazeliny, lub stosować pomadki natłuszczające i ochronne przed promieniowaniem UV. Pielęgnacja ust powinna obejmować systematyczne złuszczanie zniszczonego naskórka. za pomocą miękkiej szczoteczki i stosowania specjalnych preparatów regenerujących i witaminowych. Podkład pod makijaż powinien zawierać jak najmniej wody, a więcej substancji pielęgnacyjnych. Zielony korektor dobrze ukrywa problemy związane z naczyniami krwionośnymi. Wodoodporne kosmetyki zapewniają nieścieralność makijażu. Dobierając koloryt makijażu należy pamiętać o intensywnym, zimnym oświetleniu zimowym. Cienie niebieskie do błękitnych mogą potęgować bladość twarzy. Dobrze jest nałożyć na policzki odrobinę różu.
Zimą trzeba też zatroszczyć się o oczy. Intensywne odbijające się od śniegu promienie światła sprawiają, że oczy narażone są na dużą dawkę promieni UV, dlatego również zimą wskazane jest nosić okulary przeciwsłoneczne z filtrem .

Brak komentarzy: