środa, 9 listopada 2011

ZIOŁA NA KOŁATANIE SERCA


Nieprawidłowy rytm serca , trzepotanie, silne pulsowanie w okolicy mostka objawiający się w pewnych odstępach określa się kołataniem serca. Tym objawom może towarzyszyć osłabienie, podenerwowanie, zaburzenie oddechu i zawroty głowy.
Przyczyny kołatania serca mogą być różne min. stress,niektóre choroby,wpływ używek,leków, może też świadczyć o chorobie serca. Wszelkie zaburzenia pracy serca należy skonsultować z lekarzem.
Ziołolecznictwo można stosować jako kurację uzupełniającą, którą zaleci specjalista.
Zioła na kołatanie serca to : Ruta zwyczajna; Serdecznik pospolity; Szanta zwyczajna i Sałata siewna.
Ruta zwyczajna-posiada działanie rozkurczowe i lekko uspokajające, łagodzi napięcie i usuwa dolegliwości sercowe , szczególnie na podłoży nerwicowym. Przy kołataniu serca zaleca się picie nalewki z mieszanki ruty,Nervosolu i syropu Passispasminu w równych proporcjach. Inną nalewkę z ruty sporządzamy wsypując 100g suszonego ziela do 2 litrowego słoika, dolewamy 100 ml spirytusu i dopełniamy słoik wodą. Odstawiamy na tydzień i w międzyczasie wstrząsamy. Po tygodniu 1łyżeczkę mieszanki rozpuszczamy w ½ szklance letniej wody i pijemy 2 razy dziennie po posiłkach.
Serdecznik pospolity- ziołowy lek nasercowy. Jest stosowany w nerwicy sercowo- naczyniowej, w kołataniu i łagodnych odmianach arytmii serca, w zmęczeniu mięśnia sercowego. Napar z serdecznika reguluje pracę serca.1 łyżkę ziela zalewamy szklanką wrzątku i pozostawiamy pod przykryciem na godzinę. Pijemy 3 razy dziennie po ½ szklanki po posiłku.
Szanta zwyczajna- przetwory z szanty zwyczajnej stosuje się w leczeniu zmian miażdżycowych, zaburzeń krążenia u osób w podeszłym wieku,w niektórych lekkich odmianach arytmii i w kołataniu serca. Napar sporządzamy z 2 łyżek ziela, które zalewamy 2 szklankami wrzątku i odstawiamy na 10 minut do naciągnięcia. Po ostudzeniu lek pijemy po ½ szklanki 3 razy dziennie między posiłkami.
Sałata siewna-poprawia krążenie, skutecznie reguluje rytm serca , działa uspokajająco, co jest istotne w arytmii i w kołataniu serca na tle nerwowym. Ze wszystkich odmian sałaty można przygotować soki, napary i nalewki. Sałatę siewną najlepiej spożywać świeżą, jako dodatek do potraw .Sałata siewna ma duże wartości odżywcze , jest bogata w mikroelementy i pierwiastki metaliczne wzmacniające organizm.

Brak komentarzy: