piątek, 2 maja 2014

KILKA ZIÓŁ NA CHOROBY UKŁADU MOCZOWEGO U DZIECI

W leczeniu naturalnym zaburzeń układu moczowego u dzieci, nieocenione są zioła.
Bardzo skutecznym ziołem, które ogranicza częstomocz u dzieci jest - borówka czernica. Podajemy ją w formie wywaru 3 razy dziennie po¼ szklanki. Można również spożywać świeże owoce borówki, które hamują rozwój drobnoustrojów i szkodliwych bakterii w układzie moczowym. Poleca się je zwłaszcza w przypadku bezskutecznej terapii antybiotykami.
Z kolei mącznica lekarska - ma działanie moczopędne. Działa odkażająco, dezynfekuje i oczyszcza drogi moczowe. Reguluje znakomicie pracę nerek. Wywar z liści jest bardzo niesmaczny , ale za to skuteczny.
Powszechnym i znanym środkiem leczniczym jest wywar z - liści mięty pieprzowej. Miętę stosuje się często na trawienie, ale bardzo ważne są jej właściwości lecznicze w dolegliwościach układu moczowego. Stosuje się ją jako lek na podrażnienie i infekcję dróg moczowych, zwalcza tam bakterie i drobnoustroje i działa przeciwzapalnie.
Dynia zwyczajna – znana głównie jako bardzo smaczne warzywo, posiada cenne właściwości lecznicze szczególnie jej pestki. Działają oczyszczająco i przeciwbakteryjnie. Poleca się je na obrzęki i nocne moczenie się u dzieci. W dolegliwościach układu moczowego podaje się nie więcej niż 100g pestek, które można zmiksować i podawać z mlekiem lub innym napojem 2 razy dziennie, przez 3 dni. Pestki dyni wspomagają też trawienie.

Brak komentarzy: