czwartek, 1 maja 2014

KRYSZTAŁ GÓRSKI JAKO MINERAŁ LECZĄCY

Kryształ górski jest odmianą kwarcu, który kojarzy się głównie z walorami estetycznymi. Jednakże posiada on niezwykłe naturalne właściwości lecznicze i profilaktyczne. Znakomicie energetyzuje ustrój organizmu i oczyszcza go. Jeżeli np. włożymy kryształ do szklanki wody na noc, nad ranem otrzymamy idealną wodę krystaliczną, pozbawioną jakichkolwiek chorobotwórczych bakterii. Poprawi się również jej smak. Zaleca się picie takiej wody. Leczy ona zapalenie gardła i jamy ustnej, dolegliwości przewodu pokarmowego, wszelkie migreny i infekcje. Należy jednak pić taką wodę(płyn kwarcowy) z umiarem, nadmiar może powodować z czasem niszczenie naturalnej flory bakteryjnej, niezbędnej dla organizmu. Stosuje się te wodę również zewnętrznie na rany,siniaki, które szybciej się goją. Świetnie działa na cerę, zwłaszcza dotkniętą trądzikiem.
Kamień korzystnie wpływa na stan umysłu i poziom emocjonalny. Pomaga się skupić,wyciszyć, usunąć stress. Zalecany jest uczniom. Mówi się też o wpływie kryształu w leczeniu nowotworów, miażdżycy i cukrzycy. Bardzo korzystne jest noszenie wszelkich ozdób z kryształów. Wzmacniają się wówczas nasze siły witalne, poziom energii. Zmniejszają się stany nerwicowe i depresyjne.
Ponieważ kryształ górski wytwarza silne pole energetyczne, usuwa z powietrza negatywne promieniowanie, oczyszcza je. Dobrze działa na żywność, dlatego warto w jej pobliżu układać kilka kamyków.

Brak komentarzy: