niedziela, 11 maja 2014

ZIOŁA NA STANY ZAPALNE OSKRZELI I PŁUC

Najczęściej najpierw dochodzi do stanu zapalnego błon śluzowych, które powoduje obrzęk oskrzeli. Choroba może mieć postać ostrą (zakażenie wirusami i bakteriami),przebiega szybko i łatwo ją wyleczyć. Natomiast druga, ma znaczniej cięży przebieg i wymaga pomocy specjalisty. Często na skutek powikłań (zapalenia oskrzeli, grypy a nawet przeziębienia) dochodzi do zapalenia płuc. Wszelkie stany zapalne górnych dróg oddechowych wymagają konsultacji lekarskiej. Ziołami możemy leczyć lekkie stany lub wspomagać leczenie farmakologiczne.
Zioła mają właściwości powlekające błonę śluzową, ochraniając przed jej podrażnieniem, szczególnie podczas kaszlu. Do nich zaliczamy dziewannę wielokwiatową-skuteczny lek naturalny na zapalenie oskrzeli i płuc . Zioło ma działanie przeciwzapalne, przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne oraz regeneruje organizm.
Biedrzeniec anyż - owoce jego pobudzają czynności wydzielnicze błon śluzowych górnych dróg oddechowych oraz działają silnie przeciwzapalnie. Skuteczne na silny kaszel połączony z zaleganiem wydzieliny. Jak w przypadku większości ziół zaleca się picia naparów z jednego ziela(anyżu) lub mieszanki kilku (kwiat dziewanny, ziele tymianku i owoc anyżu w równych porcjach).
Majeranek ogrodowy-dobry lek ziołowy na przeziębienie, zapalenie oskrzeli i grypie. Napar z ziela rozgrzewa,udrażnia , działa przeciwzapalnie i usuwa flegmę. Chorym zaleca się herbatkę majerankową,napar i płukanie gardła naparem.
Innym zielem o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym i odkażającym oraz uspokajającym jest -melisa. Napar z liści melisy pobudza czynności wydzielnicze błon śluzowych, ułatwia odkrztuszanie i usuwanie nadmiaru śluzu podobnie jak owoce anyżu.

Brak komentarzy: