środa, 2 lipca 2014

MIKA-PÓŁSZLACHETNY KAMIEŃ DLA ZDROWIA I URODY

Mika jest to bardzo rozpowszechniony minerał skałotwórczy. W jego skład wchodzą min. magnez, potas, sód, lit, a więc pierwiastki niezwykle ważne dla funkcjonowania naszego organizmu. Stosowanie różnych odmian miki zaleca się w terapii naturalnej - litoterapii, której celem jest poprawienie przepływu energii w organizmie.
Podobnie jak miedź i szereg innych minerałów, miki działają głównie w sferze psychicznej. Wykorzystujemy je do stonowania negatywnych emocji, lęku, obaw, zdenerwowania itp. Pomaga pokonać tremę przed egzaminem, występem, poprawia kreatywność i buduje poczucie własnej wartości. Mika znakomicie wpływa na poprawę koncentracji, pamięci, rozwija osobowość oraz ułatwia komunikację z ludźmi. Pokonuje zmęczenie w czasie intensywnej pracy umysłowej. Bardzo pomagają w przypadku choroby lokomocyjnej w podróży. Dzięki podniesieniu poziomu energii , kamienie te posiadają działanie profilaktyczne- nie dopuszczają do rozwoju wielu chorób.
Stosujemy je głównie w formie biżuterii noszonej na co dzień tj. wszelkich wisiorków, bransolet, naszyjników inkrustowanych tymi kamieniami. Bardzo popularną nazwą tego minerału jest „łyszczyk”, o czym warto wiedzieć przy poszukiwaniu w ofertach handlowych.

Brak komentarzy: