czwartek, 27 listopada 2014

JAK RADZIMY SOBIE Z ARTRETYZMEM I REUMATYZMEM

Artretyzm może dotyczyć danego stawu wewnętrznie uszkodzonego i wówczas nazywam to osteoartretyzmem. Przejawia się bólem i opuchlizną. Innym rodzajem jest artretyzm reumatoidalny, gdzie zaatakowanych jest wiele stawów jednocześnie. Oba te stany są na tyle poważne , że bezwzględnie należy je leczyć pod kontrolą lekarska. Jednakże wspomaganie leczenia ziołami, również odgrywa niebagatelną rolę.Istnieje co najmniej kilka niezwykle skutecznych i znany roślin:
Arcydzięgiel litwor- okłady z naparu rośliny na bolące miejsce, działają rozgrzewająco i uśmierzają ból. Także zaleca się kąpiel w gorącej kąpieli z dodatkiem odwaru lub kilku kropli z olejku arcydzięgla. Niestety niewskazany jest kobietom w ciąży, o tym należy bezwzględnie pamiętać!
Diabelski pazur-jest bardzo silnym środkiem , który działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Znany głównie pod postacią maści a także tabletek. Możemy również sporządzić nalewkę z korzenia pazura, która pita bardzo pomaga w silnym natężeniu dolegliwości. W mieszance z innym ziołami potęguje działanie oczyszczające lub przeciwzapalne.
Bobrek trójlistny-również oczyszcza i działa przeciwzapalnie. Skuteczny nie tylko na stawy, ale także w bólach mięśni. Można sporządzić samemu leczniczą nalewkę lub wino z bobrka.
Wierzba biała-bardzo znane drzewo o naturalnych właściwościach leczniczych. Nalewki z wierzby są skutecznym środkiem uśmierzającym ból w ostrych stanach zapalnych stawów i mięśni.

Brak komentarzy: