wtorek, 22 kwietnia 2014

GREJPFRUT-ŻRÓDŁO ZDROWIA I URODY

Owoc ten posiada nieprzebrane ilości wartościowych składników : witamin, soli mineralnych, mikroelementów. Jest jednym z najwartościowszych i odżywczych owoców świata. Jest bardzo aromatyczny i soczysty. Cenny jest miąższ jak i sok owocu , którego posiada bardzo dużo.
Grejpfrut posiada naturalne właściwości lecznicze. Jest zbawienny na wątrobę, obniża poziom cholesterolu w organizmie,znakomicie oczyszcza cały ustrój. Pobudza wydzielanie żółci,czyli wspomaga trawienie. Pomocny jest w procesie odchudzania. Bardzo istotne jest działanie antynowotworowe grejpfruta. Zapobiega min. powstawaniu raka trzustki, szyjki macicy, pęcherza moczowego, żołądka. W przypadku już powstałego nowotworu, zmniejsza jego złośliwość.
Regularne spożywanie tego owocu zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia, miażdżycy. Działa bakteriobójczo na błonę śluzową jamy ustnej, wzmacnia dziąsła. Grejpfrut jest naturalnym środkiem leczniczym na wiele dolegliwości , należy go włączyć w codzienną , systematyczną dietę.Zalecany jest młodym i starszym osobom.
Inne zastosowanie - ma olejek z grejpfruta. Można go stosować zewnętrznie: do masażu lub jako dodatek do kąpieli. Oczyszcza skórę, wygładza i regeneruje. Pomaga pozbyć się trądziku, zmian alergicznych i innych schorzeń skóry. Zmniejsza oznaki cellulitis, redukuje tłuszcz na skórze.

Brak komentarzy: