niedziela, 20 kwietnia 2014

ZIOŁA - NATURALNY LEK NA ZWIĘKSZONĄ POTLIWOŚĆ

Pocenie się jest naturalną funkcją organizmu, spełniającą określoną życiową rolę. Głównie jest to reakcja organizmu na wysoką temperaturę zewnętrzną. Wydzielany pot jest wchłaniany przez organizm. Czasem pot jest wynikiem stressu lub określonych chorób jak: nerwice, alkoholizm, cukrzyca, AIDS. Naturalnym lekiem na nadmierne pocenie się są określone zioła. Oto kilka z nich, najbardziej skutecznych:
Mięta pieprzowa-oprócz różnych zalet,spełnia ważną funkcję wychładzającą organizm. Dobrze pić ją w czasie upałów nawet ludziom nie mającym problemu z nadmiarem potów. W przypadku zwiększonej potliwości, należy pić wywar z mięty regularnie. Najczęściej przyrządzamy napar z 3 łyżek suszu zaparzonych 2 szklankami wrzątku. Odstawiamy na 10 minut i odcedzamy. Dla polepszenia smaku można dodać niewielką ilość miodu lub kilka kropel cytryny.
Głowienka pospolita-jest to zioło również doskonale chłodzące nasz organizm. Poleca się je w przypadku przegrzania się czynnikami zewnętrznymi jak również w czasie gorączki. Ziele zaleca się w czasie udaru cieplnego. Pije się napar z 2 łyżek suszu z kwiatów,zalanych 2 szklankami wrzątku. Po 5 minutach pod przykryciem ,przecedzamy. Pijemy 4 razy dziennie po1/2 szklanki. Szkarłatka amerykańska-posiada właściwości przeciwzapalne i wzmacniające. Można ja stosować w przypadku wielu chorób zwiększających potliwość. Właściwości lecznicze posiada tylko korzeń.
Dziurawiec pospolity-reguluje krążenie i uspokaja oraz schładza organizm. Szczególnie poleca się go osobom chorym. Sporządza się podobnie jak zioła poprzednie. Uwaga! Zbyt częste stosowanie uwrażliwia skórę na promienie UV!

1 komentarz:

KArinka Młynkowa pisze...

Świetny blog, można dowiedzieć się sporo ciekawych rzeczy a przede wszystkim pomocnych. Co poleciłabyś mi na zapalenie pęcherza moczowego? Na stronie http://zapaleniepecherza.info.pl/ jest dużo informacji na ten temat, ale może zaproponowałabyś mi coś ciekawego? Z góry dziękuje i pozdrawiam