środa, 2 kwietnia 2014

NATURALNE ZAPOBIEGANIE BÓLOM KARKU

Siedzący styl życia , wynikający często z określonej pracy np. przy komputerze, za kierownicą wpływa na stan naszej kondycji zdrowotnej. Wielogodzinne przesiadywanie w jednej pozycji oraz stress, powoduje nasilony ból w części górnej pleców jak: sztywność karku, uciążliwy ból z tyłu głowy i między łopatkami, zanik mięśni, zwyrodnienie kręgów szyjnych oraz zaburzenia w procesie trawiennym.
Możemy w sposób naturalny zadbać o utrzymanie właściwej postawy ciała, zapobiec zmianom chorobowym w obrębie karku. Jeżeli pracujemy w pozycji siedzącej ważne jest , aby co 1-2 godziny robić przerwę, zmienić pozycję ciała i pospacerować. Siedząc możemy co jakiś czas wykonywać spokojne ćwiczenia , obracając głową w lewo i prawo ( z tyłu głowy splatamy ręce dla ochrony delikatnych kręgów szyjnych). Wpływ na nasze zdrowie ma właściwe zorganizowanie stanowiska pracy, należy zadbać o odpowiedni fotel z regulowanym siedziskiem i oparciem zaopatrzonym w zagłówek (w samochodzie).
Na dotkliwy ból w okolicy karku pomocne są kąpiele z dodatkiem olejków eterycznych np. olejek rozmarynowy, drzewa cedrowego, które działają rozluźniająco. Inna metoda naturalna to masaż karku i pleców z użyciem olejków, które zmniejszają napięcie mięśni, uspokajają i likwidują ból. Można rozgrzewać chore miejsce poduszką elektryczną lub termoforem.
Zawsze przy długotrwałym bólu należy zasięgnąć porady lekarza .

Brak komentarzy: