czwartek, 11 września 2014

HEMOROIDY-SKUTECZNE ZIOŁA

Hemoroidy (guzki krwawnicze )są zmianami żylnymi występującymi w dolnym odcinku odbytnicy. Są one odmianą żylaków. Hemoroidy występują w wewnątrz, głęboko w odbycie(nie są bolesne) lub na zewnątrz w obrębie ujścia odbytu (mogą być bolesne). Dolegliwość ta dotyka znaczną grupę dorosłych osób.
W medycynie naturalnej stosuje się z powodzeniem zioła. Dla zwiększenia efektu terapii ziołowej dobrze jest zmienić tryb życia, więcej ćwiczeń fizycznych oraz odpowiednia, lekkostrawna dieta.
W ziołolecznictwie zaleca się zioła o działaniu ściągającym, przeciwzapalnym i wzmacniającym. Zioła stosuje się wewnętrznie (napary) i zewnętrznie (odwary do przemywań i nasiadówek).
Najczęściej zalecane zioła na hemoroidy:
Babka lancetowata-podawana wewnętrznie działa ściągająco, przeciwzapalnie i regenerująco. Zmniejsza przepuszczalność naczyń krwionośnych. Zewnętrznie stosuje się odwar z mieszanki ziół (babki lancetowatej i liścia maliny)do nasiadówek i okładów.
Orzech włoski-kolejny, skuteczny, naturalny lek na hemoroidy Zażywa się go doustnie, dla oczyszczenia krwi, wzmocnienia i jako środek przeciwzapalny. Zewnętrznie pomaga głównie hamować krwawienie i łagodzi stany zapalne .
Ostropest plamisty- jest skutecznym lekiem na krwawienie wewnętrzne, jak również jest zalecany w hemoroidach odbytu. Wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych. Odwar z owoców rośliny ma działanie przeciwkrwotoczne i wspomaga leczenie zmian żylnych.
Rukiew lekarska – ma właściwości oczyszczające, dezynfekujące i ściągające. Do okładów, przemywań i nasiadówek w przypadku hemoroidów oraz wrzodów, czyraków wykorzystuje się napar ze świeżego lub suchego ziela.

Brak komentarzy: