czwartek, 18 grudnia 2014

MAGNEZ(Mg)-PIEWRWIASTEK ŻYCJA

Magnez (srebrzystobiały metal z grupy berylowców) uważa się za pierwiastek, który przyczynia się do powstania życia i ożywia u jego początków. Ma on wyjątkowe znaczenie w procesach życiowych. Pierwiastek ten jest jednym ze składników chlorofilu, występującego w roślinach zielonych i mającego wpływ na łańcuch życiowy(roślina-zwierzęcie-człowiek).
Magnez posiada nieocenione właściwości lecznicze. Obok podstawowych pierwiastków (wapnia, fosforu) magnez wpływa na na budowę kości. Odpowiada za wzrost, szkliwo zębów. Wpływa na prawidłową pracę mięśni, likwiduje skurcze. Oczyszcza wątrobę, przyczyniając się do wydzielania większej ilości żółci. Regeneruje żywe komórki, przywraca równowagę psychiczną i układu nerwowego. Łagodzi stress. Pobudza pracę hormonów i większość procesów zachodzących w organizmie. Wzmaga siły obronne organizmu, zwalcza uczulenia i uodparnia organizm na powstawanie nowotworów. Wspomaga układ sercowo-naczyniowy, zwalcza miażdżycę, zakrzepy oraz wzmacnia żyły po zabiegach. Stabilizuje pracę nerek, rozpuszcza kamienie nerkowe.
Niedobór magnezu może powodować: nerwowość, lęki, depresje, choroby serca, mrowienie w kończynach i skurcze mięśni oraz zaburzenie w strukturze kości i zębów.
Naturalne produkty zalecane przy niedoborze magnezu to min.: nasiona, orzechy, warzywa strączkowe, produkty pełnoziarniste, ryby, szpinak, brokuły, banany.

Brak komentarzy: