środa, 3 grudnia 2014

TYGRYSIE OKO-KAMIEŃ INDYWIDUALISTÓW

Tygrysie oko - jest szlachetną odmianą kwarcu z drobnymi włókienkami (z domieszki amfiboli), które dają zaskakujący efekt refleksów świetlnych.
Kamień ten jest cenionym materiałem jubilerskim i z powodzeniem stosowany jest w litoterapii. Z uwagi na szeroki wpływ minerału na osobowość człowieka, kształtowanie jego psychiki i emocji określa się go jako kamień intelektualisty. Polecany jest szczególnie osobom nieśmiałym, zdezorientowanym, które mają problem z koncentracją czyli nie wierzą w swoje możliwości. Minerał ten skutecznie pobudza do działania, wyzwala siłę w dążenia do obranego celu. Mobilizuje też do urzeczywistnienia swych marzeń, potrzeby wyrażania myśli i uczuć np. poprzez sztukę(muzykę taniec, malarstwo itd)
Obok tak dużego wpływu na rozwój psychiczny i intelektualny człowieka, kamień wzmacnia naturalne procesy samoleczenia. Tygrysie oko przyśpiesza strumień energii, który znosi blokady w organizmie. Wpływa korzystnie na poprawę krążenia, reguluje procesy trawienne oraz pomaga w przyswajaniu składników odżywczych. Wzmaga działanie przyjmowanych leków i przyśpiesza proces zdrowienia. Znosi dolegliwości spowodowane ogólnym zatruciem ustroju np.(ból głowy, brzucha, ospałość i nieustanne zmęczenie, brak energii). Kamień położony na splocie słonecznym rozgrzewa i pomaga w leczeniu : przeziębienia, grypy, anginy i zapalenia płuc. Przykładany do oczu likwiduje obrzęki, cienie i poprawia wzrok a położony na piersi łagodzi symptomy astmy, kaszel, łzawienie oczu.

Brak komentarzy: