piątek, 9 stycznia 2015

ZIOŁA I INNE LEKI ROŚLINNE NA PRZEWLEKŁE ZMĘCZENIE












Przewlekłe zmęczenie jest zaburzeniem. Objawia się ogólnym osłabieniem (podobnym do grypy) i taki stan trwa nieraz kilka lat. Do czynników nasilający objawów tzw. zespołu przewlekłego zmęczenia zalicza się min.: infekcje wirusowe,stress, osłabienie, brak odporności, nerwowość , zanieczyszczenie środowiska.
Leczenie tej dolegliwości możemy wspomagać naturalnymi środkami roślinnymi- zioła i inne produkty roślinne. Zioła są sprawdzonym środkiem w leczeniu różnych zaburzeń organizmu człowieka. W tym przypadku zaleca się dziurawiec zwyczajny i ogórecznik lekarski.
Dziurawiec zwyczajny, a szczególnie preparaty z tego ziela wzmacniają , regenerują a także dodają sił witalnych i uspokajają. Bardzo skuteczna jest na przewlekłe zmęczenie mieszanka ziołowa z następujących ziół(po 10 g ziela dziurawca, kwiatu lawendy, ziela pierwiosnka,,mięty pieprzowej, 30g korzenia kozłka lekarskiego i 20g ziela melisy).2łłyżki mieszanki zalewa się gorącą wodą ½ l , po4 godz połowę gotuje się , a później łączy się obie części. Pije się 3 razy dziennie po szklance.
Ogórecznik lekarski- soki , nalewki i herbatki z ziela są skuteczne w leczeniu stanów przemęczenia, lękowych i depresji. Również doskonale wspomaga leczenie przewlekłego wyczerpania fizycznego i psychicznego.Głównie skuteczny w tym przypadku jest sok ze świeżych, zmiksowanych liści i łodyg ogórecznika. Dobrze jest wzmocnić smak kilkoma kroplami soku z cytryny.
cenionym od dawna roślinnym lekiem wzmacniającym jest owies, który szczególnie jest pomocny w zespole przewlekłego zmęczenia. Ma działanie regenerujące, rewitalizujące i stymulujące na układ nerwowy. Zalecany jest szczególnie osobom starszym, osobom często żyjącym w stresie i przepracowanym. Bardzo pomocny jest odwar z owsa (4 łyżki surowca, 3 szklanki wody-gotuje się 10 minut i odstawia się na kwadrans. Płyn pije się 3 razy dziennie po ½ szklance.
Również marchew , a szczególnie świeży sok marchwiowy jest bardzo pomocny w leczeniu opisanego schorzenia.

Brak komentarzy: