czwartek, 22 maja 2014

SPOSOBY NATURALNE RADZENIA Z CHOROBĄ LOKOMOCYJNĄ

Choroba lokomocyjna to duży problem dla wielu osób podróżujących autobusem, statkiem czy też samolotem. Ogólnie znane i stosowane są tabletki syntetyczne na tą dolegliwość.
Jest jednak wiele sposobów naturalnych radzenia z chorobą lokomocyjną. Już miejsce gdzie siedzimy ma duży wpływ na samopoczucie w podróży. Siadamy tam, gdzie najmniej kołysze, czyli po pierwsze przodem do kierunku jazdy i mniej więcej pośrodku miejsca podróży.
Pomocne są takie zioła, jak melisa, która uspokaja żołądek i pomaga w zdenerwowaniu towarzyszącemu w podróży i przed nią. Również dobrze jest napić się świeżej i mocnej herbaty (niesłodzonej). Są w niej garbniki, które tonizują pracę żołądka. Podobnie działa mięta lub rumianek. Warto któryś z tych środków mieć na drogę w termosie. Doskonała jest poza tym herbatka z imbiru, która uspokaja system nerwowy,działa kojąco na pracę jelit i żołądka.
Gdy jemy owoce lub warzywa, trzeba je koniecznie dokładnie umyć, ale też obrać, że by pozbyć się bakterii, powodujących sensacje żołądkowe i mdłości.
Można również stosować naturalne środki homeopatyczne zapobiegające mdłościom, wymiotom,bólom i zawrotom głowy. Środki te stosujemy jednak po konsultacji ze specjalistą.

Brak komentarzy: